Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 28 dieną Žalgirių gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė 42-osios laidos abiturientams.

tre

Nuotraukoje: šventės akimirka

Nuskambėjęs mokyklinis skambutis sukvietė ketvirtokus į paskutinę pamoką su klasės auklėtoja „Pražysk, jaunystės svajone“. Po emocingos valandėlės abiturientai margaspalvių balionų koridoriumi buvo palydėti į aktų salę. Rodant mokinių sukurtą nuotaikingą filmą „Čia mano namai“, atskubėjo Hario Poterio magijos pasaulio personažai, nešini lagaminais ir kelionės į ateitį bilietais.

Susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, palinkėjo puikių pasiekimų laikant brandos egzaminus, skatino nuolat eiti pirmyn ir tobulėti, tikėti savimi ir savo šviesiomis svajonėmis, pagauti sėkmę ir surasti laimę. Buvęs gimnazijos mokinys, Lietuvos Respublikos Seimo narys Darius Petrošius džiugiai prisiminė prabėgusius mokyklinius metus, pasidalino savo patirtimi, išsakė nuoširdžius linkėjimus. Tėvų vardu kalbėjo gimnazistės Robertos Avramenko mama, kuriai nuostabūs žodžiai liejos iš širdies gelmių.

Ketvirtokai savo auklėtojoms, mokytojams, administracijai padėką ir pagarbą išreiškė atsistodami ir vieningai sudainuodami dainą „Ilgiausių metų“, įteikdami margaspalves gėles ir skirdami ilgas ovacijas. Atsisveikindami su prabėgusiais mokykliniais metais padainavo jausmingą dainą, sukurtu menišku video filmu „Testamentas“ parodė tai, ką palieka. Trečiokams perdavė simbolinį Žalgirių gimnazijos raktą. Su gimnazijos scena atsisveikino estradinės grupės nariai: Gerda Nausėdaitė, Monika Butkutė ir Mantas Liekis. Jiems grojant Gabija Kasiliauskaitė padainavo dainą „Wings“. Karolina Nazarovaitė ir Ovidijus Budginas dovanojo dainą „Lietaus tango“ (vadovas Vygantas Šerpytis). Skambėjo instrumentinės muzikos kūriniai ir dainos apie mokyklą.

Šventės pabaigoje magijos pasaulio personažai, pabaigę burtininkų mokyklą, pasiėmę savus lagaminus ir pasiruošę kitam gyvenimo etapui, supratingai kalbėjo apie išgyvenamus jausmus ir didžiulių galimybių ateitį: „Prirašėt sąsiuvinius, perskaitėt knygas. Netyčia juoką išbėrėt prie klasės slenksčio…Vienas kitam pažvelkit į akis – nepasakytų žodžių begalybė. Suvirpės pirštai nejučia, kai atsisveikindami ranką draugui spausit. Eisit jau… Kaip niekad šypsos saulė ir kaip niekad mokykla jauki. Priešaky toks nuostabus pasaulis, miestai ir žvaigždynai priešaky…“. Jie posmais ir eilėmis sveikino ketvirtokus ir linkėjo sėkmingos egzaminų sesijos. Renginį vedė: Deimantė Meižytė, Deimantė Andrijaitytė ir Paulius Jakas.

Kiekviena abiturientų klasė (o jų yra septynios) nusifotografavo gimnazijos kiemelyje, prie skulptūros „Ateitis“.

Nuotraukos

Šimtadienio šventę prisiminus