,,Vandens ženklų” dovanos

AustMūsų gimnazijos mokiniai Austėja Eglynaitė, Daina Remeikaitė ir Laimonas Šiaudvytis dalyvavo foto darbų konkurse „Vandens ženklai“. Konkurso tikslas – skatinti mokinių saviraišką ir kūrybingumą, ugdyti jų aplinkosaugines nuostatas, diegti ekologinę kultūrą, formuojant požiūrį į mus supančią aplinką, atkreipiant dėmesį į vandenį, kaip gamtos vertybę, kurią privalome saugoti. Konkurse laurus nuskynė Austėja ir šiandien jai UAB ,,Tauragės vandenys” atstovė įteikė padėkos raštą ir piniginę premiją. Konkursiniai mokinių darbai eksponuojami bibliotekoje.

Kroso bėgikai – rajone geriausi

Balandžio 24 dieną vykusiose Lietuvos mokyklų žaidynių kroso estafetės rajono varžybose Žalgirių gimnazijos bėgikų komanda iškovojo pirmąją vietą ir teisę atstovauti rajonui LMŽ finalinėse varžybose. Žalgirių gimnazijos garbę gynė: Karolina Jurkauskaitė, Donata Buciūtė, Simona Butvilaitė, Ugnė Skulskytė, Tomas Aleksa, Aurimas Rabačius, Justinas Janušauskas, Eimis Bikneris.kroso

Agnė – konkurso ,,Labas” prizininkė

Skrajus, švelnius ir gyvybingus eilėraščius rašanti abiturientė Agnė Butvilaitė – šalies mokinių vieno kūrinio konkurso ,,LABAS – 2018″ finalo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje prizininkė. Ir nors eilėraštis išsiųstas į konkursą ir ten pelnęs trečiąją vietą buvo vienas iš kelerių, rašytų mokinių metiniam projektui (nuotraukoje – prie projekto darbų ekspozicijos, kurioje Agnės eilės skirtos rašytojams ir poetams),Agnė-m

Pavasariškas MMP startas

dėtBalandžio 24 d. aktų salėje pristatyti pirmieji Žalgirių MMP (metiniai mokinių projektai). Žiūrovams buvo pristatyti 15 kūrybinių, tiriamųjų projektų kalbų srityje. Mokiniai nagrinėjo tautinės tapatybės ženklus lietuvių kūryboje, pristatė savo poeziją, lygino rusiškas ir lietuviškas patarles, domėjosi pseudonimais, ieškojo, aprašė ir pristatė anglų kalba stenduose 100 lietuviškų šaknų turinčius išeivius, papasakojo koks etninės kultūros vaidmuo yra šiuolaikinio žmogaus gyvenime, angliškai ,,narstė” patyčias bei pristatė kelionių gaires. Ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos paveikslui literatūroje ir tautos istorijos pėdsakams grožinėje lietuvių literatūroje, įdomiai pateiktas projektas Lietuvos rašytojai poezijos posmuose ir piešiniuose. Išleistas anglų kalba laikraštis apie metų naujienas, domėtasi laikraščiais ir žurnalais rusų kalba Tauragės mieste, o daugiausia emocijų sukėlė projektas rusų kalba apie karjeros kelią ir šešėliavimo metodą pamokoje. Fotogrāfijas

Projektas užbaigtas debatais Vilniuje

tojiMūsų šaunioji trečiokų komanda pergalingai užbaigė pusę metų trukusį projektą ,,Pokalbiai apie emigraciją 3″ jau Vilniuje, M.Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje. Vyko debatai tarp 7-ių Tauragės apskrities gimnazijų komandų tema ,,Migracija – grėsmė valstybei?” Debatus moderavusį Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovą Arnoldą Pranckevičių sužavėjo žalgiriečių komandos pasisakymai. Debatuose prieita išvados – emigracija nėra ne gerai, nei blogai, tiesiog tokia realybė, kuri tiesiogiai priklauso nuo mūsų elgesio ir pasirinkimų tiek ,,čia”, tiek ,,ten”.

Geriausia muzikos pamoka, kokia tik gali būti!

G-svBalandžio 19 dieną į mūsų Žalgirių gimnaziją atvyko nuostabus svečias – baritonas Gopalas Michailovskis, kuris mums, moksleiviams, perteikė pačius gražiausius jausmus muzikos pagalba. Bet tai buvo ne viskas – Gopalo pasakojimai apie save, savo išgyvenimus, leido mums dar stipriau patikėti juo ir savimi. Šis koncertas visus sužavėjo, leido pagalvoti apie gyvenimą, mokyklą ir savo gebėjimus kitaip. Todėl labai dėkojame muzikos mokytojai Editai Bartkienei, kuri leido mums patirti šį džiaugsmą.
Aistė Rekašiūtė IIR1 kl.

,,Kengūra – 2018″

Jau paskelbti tarptautinio matematikos konkurso ,,Kengūra“ rezultatai. Norisi pasidžiaugti mūsų jaunaisiais matematikais, kurių gausus būrys pateko į geriausiųjų Tauragės rajono savivaldybės matematikų dešimtukus. Dvyliktokų tarpe PAULIUS GRIGALAVIČIUS 2-a vieta. Vienuoliktokų tarpe EDMONDAS SPINGYS 9-a vieta. Devintokų – AIVARAS PAULAUSKAS 4-ta vieta. Gausiausias šaunuolių būrys mūsų dešimtokų tarpe: EVELINA MAURIŪTĖ- 1-a vieta, RADVILĖ JOMANTAITĖ- 3-a vieta, AISTĖ REKAŠIŪTĖ 4-a vieta, TAURA KLEINAUSKAITĖ 5-a vieta, EVELINA ALŠAUSKAITĖ 8-a vieta, RIČARDAS TVERKIS 9-a vieta, KOTRYNA PAULIKAITĖ 10-a vieta.

Stipriausio gimnazisto varžybos

DSCF8970Balandžio 18 dieną Žalgirių gimnazijoje vyko tradicinės Stipriausio gimnazisto varžybos. Šiais metais nuspręsta organizuoti atviras varžybas, tad sulaukėme stipriausių mokinių ir iš Skaudvilės, “Versmės” gimnazijų bei Tauragės profesinio rengimo centro. Dalyviai turėjo įveikti 6 rungtis, kurioms pasibaigus susumuoti visų rungčių rezultatai.