Istorija

kj

Gimnazijos istorija rašoma nuo tada, kai šalia Oko miško, buvusio Tauragės pakraštyje, Žalgirių mikrorajone 1972 m. kovo 3 dieną duris atvėrė Tauragės 4-oji vidurinė mokykla: 1172 moksleiviai ir 39 mokytojai. Mokyklai ėmėsi vadovauti direktorė Leokadija Judelienė. Buvo subrandintos ir įkurtos sustiprinto piešimo mokymo klasės. Mokyklos vestibiulyje esantis Žalgirio mūšio pano buvo parsigabentas iš Vilniaus dailės instituto ir  simbolizuoja išsaugotą mūsų tautinę dvasią.1987 metų rugsėjį mokyklos vairą perėmė Arimantas Šerlinskis, buvęs direktoriaus pavaduotojas ugdymui. Mokykla turėjo 1438 mokinius, o juos mokė 66 mokytojai.  Atkūrus šalies nepriklausomybę ir mokyklos bendruomenei pageidaujant 1996 metais mokykla pavadinta Žalgirių vidurine mokykla. Ypatingas dėmesys buvo skirtas profiliuoto ugdymo modeliui įgyvendinti ir mokyklos renovacijai, kuri Lietuvos valstybės ir Europos Sąjungos fondų lėšomis buvo baigta 2007 metais.Nuo 2008-2009 mokslo metų pradžios mokyklai vadovavo direktorė Viktorija Paulauskienė. Mokykloje mokėsi 953 mokiniai ir dirbo 71 mokytojas. Pagrindiniu darbotvarkės klausimu buvo vidurinio ugdymo programos akreditacija ir vidurinės mokyklos pertvarkymas į Žalgirių gimnaziją, kuris pradėtas įgyvendinti 2009 metais. Gimnazija įsitraukė į daugelį šalies ir tarptautinių projektų, siekdama suteikti moksleiviams platesnes saviraiškos galimybes.2016 metų kovo 11 dieną Žalgirių gimnazijos direktoriumi paskirtas Jonas Jatautas, prieš tai  vadovavęs tarptautinei Europos mokyklai Bergene, Olandijoje. 2016-2017 mokslo metus gimnazija pradėjo su 554 mokiniais ir 49 mokytojais.