Один выставки - две разные творческие миры

Tiek žiūrovų į parodos atidarymą Žalgirių gimnazijos erdvėse dar nebuvo susirinkę… Vaikščiojo, šnabždėjosi, juokavo… Gausios ir draugiškos Ia ir Ib klasės gruodžio 4 dieną sugužėjo į savo draugių – Godos Šimaitytės (Айова) ir Austėjos Eglynaitės (Ib) – vizualaus meno kūrinių pristatymus.

IMG_2708

Gimnazijos dailės mokytoja Neringa Stašaitienė ir vėl pasistengė pristatyti jaunus kūrybingus ir darbščius žmones, tuo paskatindama ir kitus išdrįsti dalintis savo kūrybos vaisiais. Juodo arba balto lakšto fone suguldytos nuotraukos bylojo apie savo kūrėją ir jos, Austėjos, žvilgsnį į supantį pasaulį. O gretimai, raudono – juodo fono išryškintos, žaižaruojančios spalvomis nuotraukos pasakojo apie ypatingą šokėjos Godos pasaulį, kurio iliustracijos, apdovanojimai ir puošni suknelė žiūrovus džiugino tik parodos atidarymo metu.

,,Prieš du metus gavusi fotoaparatą su didžiuliu jauduliu laukiau savo pirmojo kadro. Tačiau to neužteko. Neužteko tik paspausti mygtuką ir nufotografuoti. Ilgai nelaukusi užsirašiau į fotografijos būrelį ,,Kadras“, vadovaujamą fotografo Romualdo Vaitkaus. Nebuvo nė akimirkos, kad sudvejočiau tuo, ką darau. Ten išmokau ne tik fotografijos pagrindų, bet ir įvaldyti fotoaparatą, jausti aplinką. Išmokau susilieti su ja, su pasauliu, ėmiau žvelgti į jį kitomis akimis. Vis dažniau kyla noras mažiems ir nereikšmingiems dalykams suteikti pavidalą. Didžiausias žingsnis fotografo karjeroje yra atrasti savo stilių, jame atspindėti savitus, tik jam būdingus bruožus, iš kurių žmonės iškart atskirtų jog tai tavo darbai! Regis aš jį žengiau, todėl drąsiai galiu teigti, jog nėra nieko geriau už palaikymą ir pripažinimą,“ – su nedrąsia šypsena Austėja pasakojo apie save ir dėkojo į autorinės parodos atidarymą susirinkusiems klasės draugams ir mokytojoms.

Būdama 8-erių Goda labai norėjo šokti, todėl su drauge ėjo užsirašyti į hip-hopo šokių būrelį, bet… pateko į pramoginius šokius. Ir štai jau septinti metai šoka ir tuo džiaugiasi. Nors reikia įdėti labai daug darbo ir pastangų: kiekvieną dieną po kelias valandas treniruotis, dažnos reitingų varžybos Lietuvoje bei tarptautinės varžybos Europoje. O paskutiniu metu vadovė – Brigita Griunvaldaitė-Banienė, legendinės ,,Žuvėdros“ šokėja – suorganizavo porai asmenines pamokas šeštadieniais pas žymų šokėją Andrių Kandelį. Mergina šoka Lotynų Amerikos šokius su tuo pačiu partneriu Merkiu Medvikiu.

,,Šokis apskritai labai padeda gyvenime. Tai ir grožio supratimas, ir muzikos pajautimas, drausmė, pareigingumas, puiki laikysena… Poroje svarbiausias vaikinas, kaip jis laikosi, kaip veda, o mergina yra puošmena. Puošnumas reikalauja daug lėšų: vien suknelės, kurias pagal šokių vadovės sukurtą modelį siuva ,,Žuvėdrai“ rūbus Klaipėdoje siuvanti įmonė, kainuoja nuo 1000 litų,“ – atviravo moksleivė. Tėvelių meilė ir Godos darbštumas lemia vis naujas pergales Lietuvos ir tarptautinėse varžybose. Vestibiulyje parodos metu išdėliotos taurės ir medaliai buvo labiau iškalbingesni nei jų šeimininkė, o juodo ,,voratinklio“ suknelė taip ir traukė žiūrovus.

Savo išskirtinėmis auklėtinėmis besidžiaugiančios anglų kalbos mokytojos Janina Pukelienė ir Jūratė Senkuvienė, klasės draugai sveikindami linkėjo sėkmingai eiti pasirinktu keliu ir dar ne kartą visus džiuginti sava kūryba. Labiausiai džiaugėsi direktorės pavaduotoja ugdymui Edita Butkienė, kuri įteikdama padėkos raštus teigė: „Kuo daugiau gimnazijoje kuriančių mokinių, tuo turtingesnis jos bendruomenės gyvenimas!“

Bibliotekininkė Diana Kazlauskienė