Žalgiriečiai Europos kalbų dienos renginių sūkuryje

Nuo 2001 metų, Europos Komisijos ir Europos Tarybos iniciatyva, kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena.  Tai proga atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę, kuri išties didelė: per 200 Europos kalbų, 24 oficialiosios ES kalbos, apie 60 regioninių ir mažumų kalbų 20180926_132807mir dar daugiau kalbų, kuriomis kalba iš kitų pasaulio vietų atvykę žmonės. 800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne.

Rugsėjo 26 d. arba kelios savaitės iki arba po jos visoje Europoje vyksta kalbų pamokos, žaidimai, pokalbiai, konferencijos, radijo laidos, konkursai ir kiti renginiai. Žalgiriečiai dalyvavo viename iš jų, „Europos kalbų dienos protmūšyje“, vykusiame Skaudvilės gimnazijoje.

Gimnaziją atstovavo keturi III klasių moksleiviai: Gabija Nareikaitė, Eglė Petraitytė, Armandas Piečia ir Rokas Vaidžiulis. Šie moksleiviai, varžydamiesi su kitomis rajono ir respublikos komandomis, turėjo atsakyti 26 įvairaus sunkumo klausimus, susijusius su Europos kalbomis: jų istorija, statistika ar ištakomis. Renginio pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai. Niekas neaplenkė Žalgirių gimnazijos komandos, kuri ir laimėjo pirmą vietą! Didžiausi jiems sveikinimai!

Kita įvairių klasių mokinių grupelė sukūrė trumpą video Švietimo ir Mokslo Ministerijos iniciatyvai „Kalbų įvairovė jūsų mokykloje/įstaigoje“. I-IV kl. moksleiviai nufilmavo improvizuotą interviu, kuriame matosi, kokiomis kalbomis kalba mūsų gimnazistai. Trumpame vaizdelyje nuskambėjo lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbos.

Iniciatyvos ir renginiai skatina domėtis pasauliu, plėsti savo žinias ir dalintis pasaulėžiūra. Ačiū visiems, prisidėjusiems paminint Europos kalbų dieną.

Anglų k. mokytoja Vaida Jucienė  Nuotraukos